Biatlonista Vítek dojel ve sprintu SP dvacátý, bodoval i Soukup

HOCHFILZEN

V dnešním sprintu Světového poháru biatlonistů v Hochfilzenu dojel z českých reprezentantů nejlépe dvacátý Zdeněk Vítek, bodoval i devětatřicátý Jaroslav Soukup. Vyhrál poprvé v kariéře dvaadvacetiletý norský mladík Tarjei Bö.

Český biatlonista Zdeněk Vítek

Biatlonisté měli ve čtvrtém závodě sezony zhoršené podmínky v podobě hustého sněžení. Vítek neměl díky nižšímu startovnímu číslo ještě tak zasněženou trať a po čisté střelbě vleže se držel na mezičasech mezi nejlepšími. Jedna chyba ve stoje jej sice stála cenné sekundy, i tak si připsal výsledek, na který čekal téměř dva roky. V hodnocení SP má už nyní více bodů, než za celou minulou sezonu dohromady.

Tři chyby nasbírali na střelnici Soukup, Tomáš Holubec i Michal Šlesingr. Ten po rychlém startu v hustém sněžení postupně zpomaloval a nakonec obsadil 46. příčku. Holubec doběhl 72., Ondřej Moravec ještě o 11 míst za ním.

První vítězství mezi seniory si připsal člen zlaté olympijské štafety Bö, jenž díky čisté střelbě dovezl do cíle výrazný náskok 27 sekund na druhého Ukrajince Sergeje Sedněva. Bronzový stupínek obsadilo další překvapení závodu Francouz Alexis Boeuf. Lídr seriálu Emil Hegle Svendsen skončil i se dvěma chybami čtvrtý.

Světový pohár v biatlonu v Hochfilzenu:
Muži - sprint 10 km:
1. Bö (Nor.) 28:17,6 (0 trestných okruhů), 2. Sedněv (Ukr.) -27,5 (1), 3. Boeuf (Fr.) -33,3 (1), 4. Svendsen (Nor.) -33,8 (2), 5. Landertinger -41,8 (1), 6. Eder (oba Rak.) -44,2 (0), 7. Hofer (It.) -44,4 (2), 8. Čerezov -50,8 (1), 9. Usťugov (Rus.) -53,1 (1), 10. Björndalen (Nor.) -55,4 (1), ...20. Vítek -1:25,0 (1), 39. Soukup -2:12,8 (3), 46. Šlesingr -2:21,9 (3), 72. Holubec -3:18,7 (3), 83. Moravec (všichni ČR) -3:42,7 (4).