Björgenová znovu dominovala, vyhrála již šestý závod SP v sezoně

DAVOS

Norka Marit Björgenová vyhrála již šestý závod Světového poháru v běhu na lyžích v této sezoně a jednoznačně kraluje pořadí seriálu. Na dnešní klasické desítce v Davosu porazila druhou Polku Justinu Kowalczykovou o půl minuty.

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová se raduje z vítězství.

Třicetiletá trojnásobná olympijská vítězka od začátku sezony potvrzuje skvělou formu. I dnes vedla od prvního mezičasu, náskok postupně zvyšovala a bezpečně vybojovala jubilejní 40. prvenství v závodech SP.

V průběžném pořadí SP vede před Kowalczykovou o 151 bodů a buduje si náskok, který se jí bude hodit při absenci na Tour de Ski. Tradiční turné přelomu roku vynechá v rámci přípravy na mistrovství světa, které se bude konat na její domácí půdě v Norsku.

Dominanci Norek potvrdila třetím místem Theresa Johaugová, která si na klasické desítce vyrovnala osobní maximum. České závodnice na startu nebyly.

Závody SP v běhu na lyžích v Davosu:
Ženy - 10 km klasicky:
1. Björgenová (Nor.) 29:31,6, 2. Kowalczyková (Pol.) -29,3, 3. Johaugová (Nor.) -39,1, 4. Saarinenová (Fin.) -1:37,3, 5. Longaová (It.) -1:39,9, 6. Išidaová (Jap.) -1:41,1, 7. Eldenová (Nor.) -1:44,9, 8. Lahteenmakiová (Fin.) -1:45,4, 9. Zellerová (Něm.) -1:52,5, 10. Čekalevová (Rus.) -1:55,7.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 31 závodů): 1. Björgenová 540 b., 2. Kowalczyková 389, 3. Kallaová (Švéd.) 311, 4. Follisová (It.) 284, 5. Fesselová (Něm.) 250, 6. Čekalevová 214.