Bauer vybojoval na klasické patnáctce v Davosu třetí místo

DAVOS

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil třetí místo v dnešním závodu Světového poháru na 15 kilometrů klasicky. V Davosu nestačil jen na vítězného Kazacha Alexeje Poltaranina, jenž jej porazil o čtyři sekundy, a Rusa Alexandra Legkova.

Lukáš Bauer doběhl v Davosu třetí.

"Strašná spokojenost a velká radost," hodnotil Bauer na svém webu třetí místo, kterým si vylepšil o pozici své davoské maximum z roku 2007. "Bedna je fantastická, protože to bylo strašně vyrovnané a nádherný závod," řekl ČTK kouč Miroslav Petrásek.

Bodoval i Martin Jakš, který obsadil sedmnácté místo. "Potřetí na podobné pozici bodoval v individuálním startu, což svědčí o tom, že je na tom velice dobře," pochválil Jakše Petrásek. Dalším dvěma Čechům se již tolik nevedlo. Jiří Magál skončil na 46. místě, Martin Koukal třiapadesátý.

Bauer má nejlepší umnístění v sezoně

Bauer si doběhl pro nejlepší umístění v sezoně. Při listopadové stíhačce v Kuusamu byl sice nejrychlejší ze všech, ale v cíli mu to stačilo kvůli handicapu z předchozích závodů až na deváté místo.

Tentokrát se již na stupně vítězů dostal, a to především proto, že měl v závěru více sil než Švýcar Dario Cologna. Ten měl na druhém mezičasu na Bauera náskok 5,4 vteřiny, ale v cílové rovince ztratil a o tři desetiny sekundy skončil čtvrtý.

Nejsilnější závěr měl Poltaranin, který na posledním úseku dokázal smazat ztrátu dvanácti vteřin a druhého Legkova porazil o devět desetin. Zaznamenal tak své premiérové vítězství v závodu Světového poháru. Jeho maximem bylo dva týdny staré druhé místo ze sprintu v Kuusamu.

Muži - 15 km klasicky:
1. Poltaranin (Kaz.) 40:03,5, 2. Legkov (Rus.) -0,9, 3. Bauer (ČR) -4,0, 4. Cologna (Švýc.) -4,3, 5. Jauhojärvi (Fin.) -5,9, 6. Sundby (Nor.) -9,5, 7. Vylegžanin (Rus.) -13,8, 8. Rönning (Nor.) -16,2, 9. Kershaw (Kan.) -20,9, 10. Gaillard (Fr.) -21,6, ...17. Jakš -59,2, 46. Magál -2:13,8, 53. Koukal (všichni ČR) -2:26,5.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 31 závodů): 1. Legkov 398 b., 2. Cologna 361, 3. Hellner 265, 4. Rickardsson (oba Švéd.) 257, 5. Vylegžanin 210, 6. Bauer 208, ...26. Jakš 62, 63. Koukal 16, 72. Magál 10.