Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžci bez Magála skončili sedmí, vyhráli nečekaně Švýcaři

19. prosince 2010 16:45 - LA CLUSAZ

Česká štafeta běžců na lyžích skončila na Světovém poháru ve francouzském La Clusaz na sedmém místě. Oproti bronzové sestavě z olympijských her ve Whistleru nahradil zraněného Jiřího Magála specialista na dálkové běhy Petr Novák a předával jako čtvrtý v kontaktu se silnými Nory. Finišman Martin Koukal ale tempo neudržel. Z nečekaného vítězství se radovali Švýcaři.

 

Radek Smekal, ČTK

Magál sice v sobotní volné třicítce zaznamenal osmnáctým místem nejlepší výsledek v sezoně, ale odřený kotník ho dnes na start nepustil. Na prvním úseku Jakš udržel tempo s ostatními a předal jako čtvrtý. Bauer následně vylepšil umístění o jednu příčku a navíc v posledním okruhu "utrhl" Nora Martina Johnsruda Sundbyho, zatímco v čele unikali ostatním Švýcaři a Rusové.

Novák si na svých deseti kilometrech vedl srdnatě a společně s Norem Gjerdalenem a Finem Lallukkou bojovali o bronzovou příčku. Před Koukala se však záhy dostal Švéd Hellner a nakonec i druhá ruská štafeta.

Pro švýcarský triumf doběhl Curdin Perl, zatímco sobotní vítěz Rus Maxim Vylegžanin už neměl síly a v cíli ztratil na nečekaného vítěze půl minuty. Na bronzový stupínek vytáhl norskou štafetu Petter Northug.

Světový pohár v běhu na lyžích v La Clusaz (Francie):
Muži - štafeta 4x10 km:
1. Švýcarsko (Livers, Cologna, Fischer, Perl) 1:42:14,6, 2. Rusko I (Bělov, Legkov, Sedov, Vylegžanin) -30,8, 3. Norsko (Rönning, Johnsrud Sundby, Gjerdalen, Northug) -33,8, 4. Finsko -35,0, 5. Švédsko -36,8, 6. Rusko II -1:28,6, 7. Česko (Jakš, Bauer, Novák, Koukal) -2:28,9.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard