Rubriky:

Lyže a snowboard

Do 2. kola v Oberstdorfu proklouzl z českých skokanů jen Janda

29. prosince 2010 17:30 - OBERSTDORF

Pouze Jakub Janda postoupil ze čtveřice českých skokanů na lyžích do druhého kola úvodního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Nejzkušenějšímu českému reprezentantovi stačil výkon 119 metrů, díky kterému mu patří po prvním skoku 22. příčka.

 

Christof Stache, ČTK/AP

Janda skákal ve dvojici s Norem Andersem Bardalem. Oba dosáhli stejné délky, dočkali se shodných známek od rozhodčích, a tak o vítězství Nora rozhodlo nižší startovní číslo díky výsledku kvalifikace.

Bál se až do konce

Janda se musel o postup obávat až do samotného závěru, nakonec do elitní třicítky proklouzl jako poslední mezi takzvanými "lucky losery" společně s rekordmanem Turné Jannem Ahonenem.

Dalším třem Čechům už se tolik nedařilo. Lukáš Hlava předvedl 117,5 metru a souboj se Slovincem Robertem Kranjecem prohrál o deset bodů. Borek Sedlák dolétl pouze do vzdálenosti 109,5 metru, Jan Matura skočil ještě o sedm metrů méně.

S velkým náskokem vede největší favorit celého Turné Thomas Morgenstern z Rakouska, jenž skočil 131,5 metru.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.