Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Aamodt vážně zraněn před startem SP

22. října 2003 17:26 - PRAHA

Pád, jehož výsledkem je vážné poranění pravé nohy, potkal sjezdaře Kjetila Andreho Aamodta při středečním tréninku na úvodní závod sezóny Světového poháru. Norský lyžař byl z rakouského Söldenu transportován do nemocnice v Innsbrucku a není jisté, zda pro něj sezóna neskončila dřív, než začala.

Aamodt při tréninku na premiérový obří slalom zavadil o branku a následně nekontrolovatelně upadl. Jaké zranění vlastně pád způsobil, se zatím ale přesně neví. Podle BBC si Aamodt pravděpodobně zpřetrhal kolenní vazy a Achillovku. Agentura Reuters informovala o zlomenině kotníku, když citovala Aamodtova otce Finna. Podle agentury DPA se v norském týmu hovořilo o zranění kolena.

Jisté je tak zatím pouze to, že se dvaatřicetiletý držitel tuctu medailí z MS, který zárověň jako jediný dokázal vyhrát ve třech disciplínách, rozhodně nepostaví na start nedělního závodu.

Norský reprezentant, který má rovněž na kontě sedm cenných kovů z olympiády, se ve Světovém poháru pohybuje již 15 let. Jednou jej vyhrál (v sezóně 1993/94) a pětkrát skončil druhý (v letech 1993, 1998, 2000, 2001 a 2002).

Aniž by sám mohl tušit, že skončí v nemocnici s nejistými vyhlídkami na sezónu, vtipkoval Aamodt před časem, že se do sportovního důchodu neodebere, dokud jej ve světové špičce nenahradí jiný norský lyžař.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard