Vonnová vyhrála v Cortině již pátý závod v sezóně

Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála superobří slalom v Cortině d'Ampezzo a připsala si pátý triumf v této sezoně Světového poháru. Královna posledních tří sezon ve sjezdovém lyžování dnes stáhla náskok vedoucí ženy celkové klasifikace Němky Marie Rieschové na 125 bodů.

Americká lyžařka Lindsey Vonnová na sjezdovce v Cortina d' Ampezzo

Zatímco v točivých disciplínách se Vonnové v tomto ročníku nedaří, v rychlostních závodech nemá konkurenci. V super-G i sjezdu skončila nejhůře druhá a v obou disciplínách vede. "Mám radost hlavně z toho, že jsem zajela čistě. To je taky jediný můj cíl do víkendových závodů. V posledních závodech jsem dělala mnoho chyb a říkala jsem si, že už by to mohlo stačit," prohlásila Vonnová.

Svou bilanci si v dějišti olympijských her v roce 1956 může vylepšit o víkendu, kdy je na programu sjezd a další super-G.

Za Vonnovou skončila se ztrátou 43 setin Švédka Anja Pärsonová, třetí dojela Rakušanka Anna Fenningerová. "Nejsem na dohled žádnému z glóbů, a tak se budu soustředit především na mistrovství světa," uvedla sedminásobná světová šampionka Pärsonová, která se dostává v poslední době do někdejší formy.

Vedoucí žena SP Maria Rieschová dokončila závod, který nahradil v kalendáři zrušený podnik ze Svatého Mořice, v devátém nejrychlejším čase. Žádná z českých lyžařek v Itálii nestartovala.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):
Ženy - super-G:
1. Vonnová (USA) 1:11,66, 2. Pärsonová (Švéd.) -0,43, 3. Fenningerová (Rak.) -0,47, 4. Mancusová (USA) -0,60, 5. Gutová -0,62, 6. Suterová (obě Švýc.) a Fischbacherová (Rak.) obě -0,82, 8. Smithová (USA) -0,85, 9. M. Rieschová (Něm.) -0,86, 10. Hospová (Rak.) -0,87.
Průběžné pořadí super-G (po 3 z 9 závodů): 1. Vonnová 280 b., 2. M. Rieschová 149, 3. Gutová 145, 4. Mancusová 125, 5. Gisinová (Švýc.) 113, 6. Fenningerová (Rak.) 110.
Průběžné pořadí SP (po 19 z 38 závodů): 1. M. Rieschová 1052, 2. Vonnová 927, 3. Poutiainenová (Fin.) 580, 4. Görglová (Rak.) 565, 5. Mazeová (Slovin.) 495, 6. Mancusová 434, ...30. Záhrobská (ČR) 122.