Björgenová vyhrála suverénně klasickou desítku SP v Otepää

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála suverénně závod Světového poháru na 10 km klasickou technikou v Otepää. Trojnásobná olympijská vítězka porazila v Estonsku o více než půl minuty vedoucí ženu seriálu Justynu Kowalczykovou z Polska.

Norská lyžařka Marit Björgenová - ilustrační foto.

Třicetiletá Björgenová navázala sobotním triumfem na nedělní vítězství ze sprintu dvojic v Liberci. Individuálního výhry se dočkala po více než měsíci, protože se kvůli přípravě na mistrovství světa v Oslu nezúčastnila na přelomu roku seriálu Tour de Ski.

Vedení v SP si navzdory porážce o 32 sekund udržela právě vítězka Tour Kowalczyková, třetí v sobotu byla s odstupem 41,6 sekundy Norka Therese Johaugová. České reprezentantky nestartovaly.

SP v běhu na lyžích v Otepää (Estonsko):
Ženy - 10 km klasicky:
1. Björgenová (Nor.) 27:02,1, 2. Kowalczyková (Pol.) -32,0, 3. Johaugová (Nor.) -41,6, 4. Saarinenová (Fin.) -45,3, 5. Skofterudová (Nor.) -1:17,4, 6. Čekalevová (Rus.) -1:17,6, 7. Haagová (Švéd.) -1:18,8, 8. Roponenová (Fin.) -1:20,4, 9. Majdičová (Slovin.) -1:38,7, 10. Niskanenová (Fin.) -1:39,6.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1351, 2. Björgenová 896, 3. Follisová (It.) 880, 4. Johaugová 812, 5. Majdičová 764, 6. Longaová (It.) 763, ...28. Nývltová 155, 65. Janečková 30, 97. Grohová (všechny ČR) 2.
13:00 15 km klasicky muži.