Mladí čeští biatlonisté se na MS v Novém Městě opět neprosadili

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Mladí čeští biatlonisté se ani v dnešních vytrvalostních závodech v kategorii dorostenců na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě neprosadili. Nejlépe dopadla nejmladší členka týmu Jessica Jislová, která obsadila v závodě na 10 kilometrů 26. místo. Tituly získali Bělorus Pavel Hančarov a Norka Thekla Brun-Lieová.

Jislová byla po závodě spokojená. "Dnes se mi běželo ze všech závodů v Novém Městě nejlépe. Škoda jen dvou chyb na první položce, jinak mohl být můj výsledek ještě lepší," uvedla.

Střelba byla opět slabinou českých reprezentantů. "Mlha a mráz mi vyhovují, dnes se mi ale nedařilo. Spokojen bych byl s umístění v první dvacítce," řekl Matěj Krupčík, který obsadil 31. místo. Na prvních třech položkách Krupčík minul vždy jeden terč, na poslední chyboval dvakrát.

Vítězný Hančarov jako jediný ze 102 startujících ani jednou nechyboval. "Střelba je mou silnou stránkou. Snažil jsem se udržet koncentraci až do posledního terče," řekl Hančarov.

Vítězství Norky Brun-Lieové bylo překvapením, neboť o víkendu kvůli nemoci nestartovala ve sprintu. "Nevěděla jsem, co se mnou závod po nemoci udělá. Byla jsem nervózní," přiznala Brun-Lieová, která po dvou chybách na prvních dvou položkách už měla bezchybný závěr.

Ve středu je na programu od 10:00 vytrvalostní závod juniorů na 15 km a ve 13:30 závod juniorek na 12,5 km.

MS juniorů v biatlonu v Novém Městě na Moravě - vytrvalostní závody:
Dorostenci (12,5 km): 1. Hančarov (Běl.) 35:54,3 (0 tr. minut), 2. Bartscher (Něm.) -48,2 (2), 3. Christiansen (Nor.) -1:42,7 (3), ...31. Krupčík -5:56,6 (5), 40. Krejčíř -6:44,8 (6), 42. Jíra -7:00,6 (5), 74. Dostál (všichni ČR) -10:40,8 (8).
Dorostenky (10 km): 1. Brun-Lieová (Nor.) 33:31,7 (2), 2. Badaninová (Rus.) -11,2 (2), 3. Višněvská (Kaz.) -36,6 (2),... 26. Jislová -4:38,0 (4), 27. Bílá -4:44,9 (5), 39. Černá -6:57,3 (6), 54. Zelinková (všechny ČR) -10:13,5 (7).