Superobří slalom SP v Hinterstoderu vyhrál Reichelt

HINTERSTODER

Superobří slalom Světového poháru lyžařů v rakouském Hinterstoderu vyhrál domácí Hannes Reichelt. Jediný český reprezentant na startu Petr Záhrobský závod nedokončil.

Reichelt zvládl sjezdovku v čase 1:43,91 a čtyři dny před superobřím slalomem na mistrovství světa v německém Garmisch-Partenkirchenu ukončil téměř tříleté čekání na vítězství. Rakouský reprezentant, který se z vyhraného závodu radoval naposledy v roce 2008 v Bormiu, si připsal celkově pátý triumf v kariéře.

Na druhém místě dojel jeho krajan Benjamin Raich, třetí příčku obsadil Američan Bode Miller.

Chorvatský lídr SP Ivica Kostelič skončil na pátém místě a využil neúčasti Silvana Zurbriggena ke zvýšení náskoku v čele průběžného pořadí seriálu. Kostelič má na kontě 1223 bodů a před Švýcarem vede o 520 bodů.