Bartoň a Grohová vyhráli na Zlaté lyži úvodní sprinty

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Český juniorský reprezentant Jan Bartoň z LK Veřovice zvítězil ve sprintu klasickou technikou, který byl úvodním závodem Zlaté lyže RWE v Novém Městě na Moravě. Mezi ženami byla nejrychlejší dvacetiletá Karolína Grohová z týmu Krkonoše Vrchlabí. Oba vítězové předtím svými časy ovládli i kvalifikaci.

Ilustrační foto

Bartoň ve finálové jízdě odrazil útok Martina Polacha z Vrbna a Poláka Sebastiana Gazurka. Favoritům se nedařilo: Aleš Razým z Dukly Liberec vypadl ve čtvrtfinále a obsadil 26. místo, novoměstský lyžař Jan Krška skončil v kvalifikaci až na 36. pozici a do vyřazovacích bojů nepostoupil.

Grohová ve finiši zdolala domácí běžkyni Martinu Chrástkovou. Třetí skončila zkušená slovenská reprezentantka a účastnice mistrovství světa v Liberci Katarina Johansenová.

V sobotu je v Novém Městě na programu závod mužů na 15 km a žen na 7,5 km klasickou technikou.