Rubriky:

Lyže a snowboard

Tajemství úspěchu lyžařky Björgenové? Plyšový tygr v posteli

25. února 2011 16:40 - OSLO

Norská lyžařka Marit Björgenová odhalila, co ji vyburcovalo k triumfu ve sprintu na světovém šampionátu v Oslu. Když se den před závodem vrátila z tréninku do svého hotelového pokoje, na posteli našla obrovského plyšového tygra, jehož tam tajně dala její psycholožka Brit Tajettová-Foxellová.

 

Michael Dalder, Reuters

"Strašně jsem se lekla, ale zabralo to. V závodě jsem se pak cítila jako tygřice," líčila s úsměvem třicetiletá běžkyně, která k třem zlatým olympijským medailím z Vancouveru přidala už pátý titul mistryně světa.

Její psycholožka se jí podobně snažila nabudit k bojovnosti už před loňskou olympiádou, kdy se měla Björgenová v přípravě motivovat fotografiemi tygrů. "Vyčkávat v závětří, pak najednou udeřit a ukázat sílu," popsala norská lyžařka inspiraci, kterou si bere od divokých šelem.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.