Lyžař Řezáč po napínavém finiši skončil v maratonu v Lahti druhý

LAHTI

Běžec na lyžích Stanislav Řezáč těsně prohrál souboj o vítězství v závodu FIS Marathon Cupu ve finském Lahti. Po 50 kilometrech klasickou technikou podlehl v těsném finiši Švédovi Oskaru Svärdovi. Oba měli v cíli stejný čas.

Stanislav Řezáč

"Stanislav je ve finiši hodně silný, ale dobře mi jely lyže, tak jsem vyhrál," uvedl Svärd, jenž v lednu doběhl druhý na Jizerské padesátce. "Teď mám za sebou několik týdnů tvrdé přípravy, všechno směřuji k Vasovu běhu," dodal.

Druhým místem Řezáč vyrovnal svůj nejlepší výsledek v letošním seriálu dálkových běhů; druhý skončil také začátkem února v německém König Ludwig Laufu. V průběžném pořadí se český lyžař posunul na čtvrté místo, na třetího Svärda ztrácí 30 bodů.

Do konce FIS Marathon Cupu zbývají tři závody. Příští neděli se koná ve Švédsku slavný Vasův běh na 90 km, který by Řezáč rád poprvé v kariéře vyhrál.

Finlandia Hiihto, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování v Lahti
50 km klasicky
Muži: 1. Svärd (Švéd.) 2:21:15, 2. Řezáč (ČR) stejný čas, 3. Lind (Švéd.) -21, 4. Santus, 5. Carrara (oba It.) oba -22, 6. Dvoskin (Rus.) -26.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 8 z 11 závodů): 1. Santus 413, 1. Ahrlin (Švéd.) 381, 3. Svärd 350, 4. Řezáč 320, ...30. Šretr 55, 71. Novotný 14, 92. Ročárek 8, 103. Krška (všichni ČR) 4.
Ženy: 1. S. Hanssonová 2:40:37, 2. Lintzenová (obě Švéd.) -13, 3. M. Saarinenová (Fin.) -16.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 8 z 11 závodů): 1. S. Hanssonová 557, 2. Valbusaová (It.) 415, 3. Nyströmová (Švéd.) 341, ...21. Chrástková 36, 25. Bořutová (obě ČR) 32.