Biatlonista Šlesingr byl ve stíhačce SP v Oslu patnáctý

Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve stíhačce na 12,5 km Světového poháru v Oslu 15. místo. Ondřej Moravec dojel na 25. pozici. Vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen, jenž o šest desetin sekundy porazil lídra seriálu Tarjeie Böa.

Svendsen tak na svého krajana před závěrečným nedělním závodem s hromadným startem ztrácí na druhém místě 31 bodů. Bö si druhou příčkou zajistil malý křišťálový glóbus za triumf v hodnocení stíhacích závodů. Třetí skončil Martin Fourcade z Francie, kterému stejné umístění patří i v průběžném pořadí seriálu.

Šlesingr doběhl do cíle se ztrátou jedné minuty a 13 vteřin. Po dvou úvodních střeleckých položkách se držel v první desítce, na třetí však dvakrát chyboval a postupně se propadl až na 16. pozici. Na závěrečném úseku si o jednu příčku polepšil.

V průběžném hodnocení patří českému reprezentantovi sedmé místo. Nejlepším Šlesingrovým umístěním v konečném pořadí SP dosud byla čtyři roky stará 16. příčka.