Rubriky:

Lyže a snowboard

K vítězství chybělo málo, ale mám čas, říká Koukal

27. října 2003 16:17 - PRAHA

V minulém týdnu tvrdil, že sprint v Düsseldorfu bere jako předběžný test, nic převratného nečeká a nepřikládá mu žádnou velkou váhu. A výsledek? Martin Koukal z přemíry snahy ve finále ulil start a nakonec byl druhý...

 

ČTK/Igor Šefr

Všem ukázal, že české lyžování se od něj může dočkat dalších báječných výsledků. On si po titulu mistra světa ve Val di Fiemme vytyčil jeden prvotní: v nové sezóně hodlá poprvé v kariéře vyhrát závod Světového poháru.

"Tohle je další krok k tomu, abych to dokázal," hlásil sebevědomě z Německa. Že mu k naplnění snu hned v prvním boji sezóny chyběl kousek, Koukala nijak nerozhodilo. "Ano, scházelo málo. Mám ale dostatek času pracovat a připravit se ještě lépe, protože pořád platí, že bych chtěl vyhrát do února," řekl klidně.

Na okruhu postaveném na nábřeží Rýna Koukal vypadal, že po trati klouže zlehka. V cílovém prostoru po finále Švédové ztěžka dýchali na kolenou, zatímco on chodil dokola a radostně mával lyžemi nad hlavou. Letní dřinu více než jindy zaměřil na sílu.

Vyznamenal se nový servisman

"A když se to skloubí s technikou, tak to vypadá snadno," smál se. Loni vyhořel v Düsseldorfu v kvalifikaci. V sobotu po sněhovém pásu, uprostřed kterého zářily zelené stromy, proletěl a odrazil se tak do vyřazovacích bojů z třetího místa.

"To mě docela uklidnilo. V podstatě je to další krok kupředu, protože loni to bylo v kvalifikaci střídavě oblačno. Když už jsem prošel, tak jsem většinou skončil v semifinále. Tentokrát jsem si věřil, že do toho finále půjdu."

Úspěšně vyšla také premiéra jeho nového osobního servismana. Jan Baranyk, který se dlouho staral o lyže biatlonistům, potvrdil pověst, která ho předcházela. "Že umí mazat v dešti na mokrý sníh. Nezklamal, povedlo se mu to hodně," chválil Koukal, jenž byl v minulosti ve Světovém poháru nejlépe třetí před čtyřmi lety v Ga-Pa při bruslařském sprintu.

vn, Právo, ČTK

Zrušit