Rubriky:

Lyže a snowboard

Chorvati odměnili Kosteliče nahotou, svah sjížděli v trenkách

25. března 2011 15:42 - ZÁHŘEB

Fanoušci chorvatského lyžaře Ivici Kosteliče splnili slib, ve kterém se zavázali nazí sjet na lyžích svah nedaleko Záhřebu, pokud vyhraje seriál Světového poháru. To se mu v uplynulém ročníku podařilo. Nakonec si ale lyžaři museli nechat trenýrky, uvedl zpravodajský server Croatian Times.

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

"Slib je slib. Sice jsme nemohli jít úplně donaha, protože policie nám sdělila, že by to bylo nemravné," prohlásil jeden z účastníků.

Chorvatští fanoušci odměnili Ivicu Kosteliče za vítězství ve Světovém poháru sjezdem bez oblečení.Chorvatští fanoušci odměnili Ivicu Kosteliče za vítězství ve Světovém poháru sjezdem bez oblečení.foto: www.austriantimes.at

Chorvatský nápad naháčského skotačení na sněhu není ojedinělý. V dolnosaském Braunlage ve středním Německu se každoročně koná mistrovství světa v nahatém sáňkování. Letošní ročník si na konci února nenechalo ujít 17.000 diváků. Organizátoři nehledě na mráz povolují tradičně jen přilbu, rukavice a kalhotky nebo trenýrky.

Chorvatští fanoušci odměnili Ivicu Kosteliče za vítězství ve Světovém poháru sjezdem bez oblečení.Naháčské skotačení na sněhu v Německu. foto: www.freiluft-blog.de

Naopak čeští recesisté k zimním radovánkám přistoupili z jiného úhlu. Loni v červnu již podesáté uspořádali u jablonecké přehrady běh na klasických běžkách. Účastníci Prasoloppetu, tedy Prasova běhu, jak se největší lyžařská událost letních měsíců nazývá, musí do písčité a asfaltové stopy vyrazit v plné zimní výzbroji a výstroji.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard