Rubriky:

Lyže a snowboard

Otec slalomářky Záhrobské má vrátit přes osm miliónů korun

8. dubna 2011 09:35 - PRAHA

Petr Záhrobský, otec a bývalý trenér slalomářky Šárky Záhrobské, s kterou se rozešel ve zlém, by měl vrátit přes osm milionů korun. Jde o finanční odměny ze závodů Záhrobské, které prý vybral v Rakousku, úroky a náklady na soud. Lyžařka dlužnou částku postoupila třetí osobě a podle deníků MF Dnes a Sportu soud už v únoru rozhodl, že Záhrobský má peníze vyplatit.

 

Petr Hloušek, Právo

Otec lyžařky má uhradit dlužnou částku 260 800 eur (v přepočtu 6,3 miliónu korun) a úroky 50 000 eur (1,2 miliónu korun). Musí zaplatit i náklady na soudní řízení, které činí 437 000 korun, celkem tedy přes osm miliónů korun. Pokud Záhrobský rozhodnutí odporoval, platební rozkaz zaniká a o případu rozhodne další soud, který by měl vyslechnout jeho argumenty.

Spor se týká prémií za závody, které Záhrobská dostávala. Otec je měl podle deníků neoprávněně vybrat v Rakousku. "Táta dostal několik výzev od právníků, ale dělá mrtvého brouka. Říkával, že si ty peníze zaslouží nebo že mi je dá, až bude chtít," uvedla Záhrobská v rozhovoru pro Magazín DNES. Záhrobský je momentálně v zahraničí a nechce nic komentovat. "Ke všemu se po poradě s právníky vyjádřím teprve, až se vrátím. Pak vyvrátím všechny ty lži," prohlásil.

Záhrobská pohledávku postoupila třetí osobě. "Jde o jednu z firem, které se v Česku zabývají vymáháním dluhů. Ta teď jedná místo ní u soudu," řekl Karel Tejkal, mluvčí společnosti Česká sportovní, která bývalou mistryni světa zastupuje.

Bronzová olympijská medailistka se předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Po letošní horší sezóně mezi lyžařkou a otcem začalo veřejně jiskřit, když Záhrobský ostře kritizoval její trenéry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard