Lyže a snowboard

Němec vyhrál v Olešnici závod SP v travním lyžování

3. července 2011 17:09 - OLEŠNICE V ORLICKÝCH HORÁCH

Jan Němec vyhrál v Olešnici v Orlických horách závod Světového poháru v travním lyžování. V sobotní superkombinaci za ním dojel druhý Jan Gardavský, v soutěži žen byla devatenáctiletá Eva Fabiánová třetí.

Dnešní program SP v Olešnici znemožnila hustá mlha. "Nemohla se jet ani tréninková jízda. Jury závod zrušila a rozhodla o jeho přesunutí do Předklášteří," uvedl v tiskové zprávě reprezentační kouč Daniel Mačát. V Předklášteří se bude závodit 6. a 7. srpna.

Němec dosáhl rekordního 63. vítězství v SP. "Ale byla ve mně takhle malinká dušička, když jsem viděl, jak to přede mnou padá," prohlásil pětatřicetiletý lyžař, který byl nejrychlejší v super-G i ve slalomu a po dvou závodech vede průběžné pořadí.

Světový pohár pokračuje příští víkend v rakouském Rettenbachu.

SP v travním lyžování v Olešnici v Orlických horách - superkombinace (super G+slalom):
Muži: 1. Němec 48,40, 2. Gardavský (oba ČR) 49,51, 3. Stocker (Rak.) 49,74, ...6. Kolouch 50,49, 10. Srb 51,19, 11. Vojta 52,41, 14. Jerošek (všichni ČR) 53,12.
Průběžné pořadí SP (po dvou závodech): 1. Němec 200, 2. Gardavský 150, 3. Frau (It.) 130, ...5. Kolouch 76.
Ženy: 1. Büdenbenderová (Něm.) 54,38, 2. Sommavillaová (It.) 55,83, 3. Fabiánová 57,93, ...Gardavská (obě ČR) diskvalifikována.
Průběžné pořadí SP (po dvou závodech): 1. Büdenbenderová 150, 2, Hirschhoferová (Rak.) 140, 3. Gardavská 100.

Časová osa: Lyže a snowboard