První závod sdruženářů s trestnými okruhy vyhrál Rydzek

Německý sdruženář Johannes Rydzek v neděli v rámci letní Grand Prix v Oberwiesenthalu vyhrál historicky první závod v severské kombinaci s trestnými okruhy, takzvaný "penalty race".

Český sdruženář Miroslav Dvořák bodoval v obou dnech.

V testovaném novém typu závodu se ve skokanské části neberou v potaz body, ale pouze metry. Rozhodující je takzvaný kritický bod můstku. Kdo ho vyrovná nebo překoná, absolvuje běžeckou část bez trestných okruhů, ostatní musejí podle předem stanovených kritérií na trestné okruhy, jichž může být maximálně osm. Zvláštností je, že si závodníci sami mohou zvolit, v které fázi závodu okruhy navíc poběží, takže ke slovu přichází také taktika.

Sobotní klasický závod vyhrál další Němec Erik Frenzel. Z kvarteta českých reprezentantů bodoval v obou dnech pouze Miroslav Dvořák, jenž byl pětadvacátý a devětadvacátý.

Pětidílná Grand Prix pokračuje ve středu v Liberci a skončí příští víkend dvěma závody v Oberstdorfu.

Závod letní Grand Prix v severské kombinaci v Oberwiesenthalu (Německo):
1. Rydzek (Něm.) 25:26,2, 2. Schmid (Nor.) -29,4, 3. Demong (USA) -32,0, ...29. Dvořák -2:26,2, 32. Slavík -2:39,0, 35. Vodseďálek -2:45,5, 57. Havránek (všichni ČR) dostižen.
Průběžné pořadí (po 2 z 5 závodů): 1. Rydzek 160, 2. Kircheisen 120, 3. Frenzel (oba Něm.) 111, ...32. Dvořák 8.