Skokan Koudelka byl v letní GP v Hinzenbachu třetí

HINZENBACH

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v závodě letní Grand Prix v Hinzenbachu třetí místo. Vyhrál domácí Rakušan Gregor Schlierenzauer, celkový triumf v seriálu si šestým místem zajistil jeho krajan Thomas Morgenstern.

Roman Koudelka

Koudelka v prvním kole skočil 93 a v druhém 89,5 metru. Za druhým Japoncem Daikim Item zaostal o 5,2 bodu, na vítězného Schlierenzauera ztratil další tři body. Na stupně vítězů v tradičním letním seriálu se Koudelka prosadil po dvou letech.

Naposledy česká skokanská jednička stála na pódiu v červenci 2009 ve francouzském Courchevelu, celkově se to v letní Grand Prix povedlo Koudelkovi počtvrté. Do Hinzenbachu přitom odjel po měsíční pauze kvůli natrženým svalům ve stehně.

"I pro mě je překvapení, že jsem skončil tak vysoko," přiznal po bronzovém úspěchu Koudelka. "Vždyť kromě Ammanna zde byla absolutní špička, takže šlo o skutečně těžký závod. V prvním kole záleželo na větru a měl jsem štěstí. Nastartoval jsem se a pak už to dotáhl. Celý závod se mi podařil a jsem za to obzvlášť rád po tak dlouhé tréninkové přestávce," dodal dvaadvacetiletý skokan z Lomnice nad Popelkou.

Do nejlepší desítky se z českých skokanů dnes vešel také Lukáš Hlava (87,5+88,5 m) na osmém místě. Jan Matura (86+86) obsadil 20. příčku, Borek Sedlák (78,5) skončil v prvním kole na 47. pozici.

Čeští reprezentanti se hned přesunuli do německého Klingenthalu, kde v pondělí letní seriál vyvrcholí. "Tamní můstek mi příliš nesedí, navíc tam hodně zlobí vítr. Ale zase takový výsledek, jako nyní v Hinzenbachu, hodně pomůže a sebevědomí stoupá," uvedl Koudelka.

Závod letní Grand Prix skokanů na lyžích v Hinzenbachu (Rakousko):
1. Schlierenzauer (Rak.) 248,5 b. (93+92,5 m), 2. Ito (Jap.) 245,5 (88,5+94), 3. Koudelka 240,3 (93+89,5), ...8. Hlava 232,7 (87,5+88,5), 20. Matura 216,3 (86+86), 47. Sedlák (všichni ČR) 88,7 (78,5).
Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů): 1. Morgenstern (Rak.) 620 b., 2. Hilde (Nor.) 438, 3. Stoch (Pol.) 405, ...23. Hlava 106, 26. Koudelka 100, 35. Janda 62, 37. Vaculík 56, 42. Sedlák 46, 46. Matura a Cikl (všichni ČR) oba 36.