Premiérový závod sdruženářů s trestnými koly vyhrál Němec Frenzel

LILLEHAMMER

Premiérový závod ve Světovém poháru sdruženářů s trestnými koly vyhrál v Lillehammeru mistr světa Němec Frenzel. Z Čechů bodovali šestadvacátý Tomáš Slavík a jako poslední třicátý i Pavel Churavý.

Frenzel si vybudoval ideální startovní pozici pro desetikilometrový běh nejdelším skokem dopolední části 137,5 metru. Stejný výkon předvedl i Christoph Bieler, jenže Rakušan v běhu neudržel tempo a s půlminutovou ztrátou skončil až osmý.

Bez trestných kol byli jen tři lyžaři. Ze skupiny se dvěma okruhy po 150 metrech, kam se zařadili sdruženáři podle výkonů na můstku, prokázal skvělé běžecké kvality olympijský vítěz Francouz Jason Lamy Chappuis. Na vítězného Frenzela ztratil 17,4 sekundy, třetí byl další Němec Björn Kircheisen.

Slavík po skoku dlouhém 121 m musel absolvovat tři trestné okruhy, stejně jako Churavý. Aleš Vodseďálek si protáhl trať o celkem 600 metrů a doběhl třetí od konce. Miroslav Dvořák se do běžecké části nekvalifikoval.

SP v severské kombinaci Lillehammeru - závod s trestnými koly:
1. Frenzel (Něm.) 28:38,5, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -17,4, 3. Kircheisen (Něm.) -20,6, 4. Moan (Nor.) -21,0, 5. Runggaldier (It.) -22,3, 6. Riessle (Něm.) -28,8, 7. Lacroix (Fr.) -29,4, 8. Bieler (Rak.) -30,8, 9. Kokslien (Nor.) -44,6, 10. Pittin (It.) -1:07,8, ...26. Slavík -1:47,6, 30. Churavý -2:03,1, 38. Vodseďálek -3:08,6, Dvořák (všichni ČR) nekvalifikoval se do běhu.