Vonnová v Lake Louise završila hattrick, vyhrála i super-G

Americká lyžařka Lindsey Vonnová slaví v Lake Louise vítězný hattrick. Po dvou sjezdech vyhrála i dnešní superobří slalom a potvrdila pozici královny rychlostních disciplín. V pohárovém seriálu vyhrála už 45. závod v kariéře, v kanadském středisku zvítězila už pojedenácté, čímž stanovila nový rekord v počtu triumfů v jednom dějišti SP.

Americká lyžařka Lindsey Vonnová

V techničtějším super-G Vonnová nezvítězila tak drtivým způsobem jako v pátek a sobotu, kdy její nejbližší pronásledovatelky zaostaly o více než sekundu a půl. Tentokrát její náskok před druhou Annou Fenningerovou z Rakouska činil 19 setin, třetí Julia Mancusová z USA ztratila 71 setin.

"Byla jsem dnes trochu pasivnější ve střední části trati. Ale teď už je to jedno, vyhrála jsem a je jedno jestli o desetinu nebo o dvě sekundy," řekla Vonnová po čtvrté výhře v sezoně. "Tahle sezona je zatím neskutečná, jsem šťastná, jak to klape. Možná ne tak bez lyží, ale s nimi ano," dodala s odkazem na trable v osobním životě rozvádějící se Američanka.

Během víkendu předvedla už druhý hattrick v kariéře, v lednu 2010 vyhrála rovněž dva sjezdy a super-G v rakouském středisku Haus im Ennstal. V Lake Louise naposledy třikrát triumfovala Němka Katja Seizingerová v roce 1997.

Vonnová si v Kanadě upevnila vedení v celkovém pořadí SP a 45. triumfem se na jediné vítězství přiblížila v historické statistice k třetí Renatě Götschlové z Rakouska. Více závodů pak vyhrály už jen Vreni Schneiderová ze Švýcarska (55) a vedoucí Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová (62).

Česká reprezentantka Klára Křížová v Lake Louise obsadila 53. místo s více než pětisekundovým mankem na vítězku.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):
Ženy - super-G:
1. Vonnová (USA) 1:20,21, 2. Fenningerová (Rak.) -0,19, 3. Mancusová (USA) -0,71, 4. Gutová (Švýc.) -0,84, 5. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,89, 6. Schnarfová (It.) -1,20, 7. Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) -1,21, 8. Görglová -1,29, 9. Fischbacherová (obě Rak.) -1,38, 10. Fanchiniová (It.) -1,50, ...53. Křížová (ČR) -5,21.
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 40 závodů): 1. Vonnová 422 b., 2. Rebensburgová (Něm.) 286, 3. Görglová (Rak.) 243, 4. Fenningerová 203, 5. Höflová-Rieschová 181, 6. Mancusová 169, ...46. Záhrobská (ČR) 20.