Záhrobská slalom v Courchevelu nedokončila, vyhrála Schildová

COURCHEVEL

České lyžařky Šárka Záhrobská ani Michaela Smutná nedokončily první kolo slalomu Světového poháru v Courchevelu. I druhý slalom sezony ovládla suverénně Rakušanka Marlies Schildová.

Šárka Záhrobská.

Bronzová olympijská medailistka z Vancouveru 2010 Záhrobská vypadla na trati, kterou postavil její trenér Pavel Šťastný. Záhrobská měla pomalejší úvod, na druhém mezičasu už ztrácela více než sekundu a půl. Pak se dostala do tempa, zrychlovala, ale krátce před koncem jízdy jednu z branek příliš podjela a další minula.

V prvním slalomu sezony obsadila šestadvacetiletá Záhrobská, mistryně světa v této disciplíně z roku 2007, třinácté místo v americkém Aspenu. V prvním kole naposledy vypadla letos v lednu ve Flachau, kde se pojede v úterý.

Královna slalomu Schildová opět zaútočila v prvním kole. "Byla to solidní jízda, ale ne perfektní, protože jsem udělala pár chybiček," řekla Schildová, která po úvodním kole vedla o čtyři desetiny sekundy před Marií Höflovou-Rieschovou. Němka ale druhé kolo nedokončila a Schildová si na konto připsala 29. vítězství v kariéře.

V druhém kole zajela Schildová druhý čas, což v součtu znamenalo, že stříbrnou Tanju Pouitiainenovou z Finska porazila o 1,87 vteřiny. Třetí byla Kathrin Zettelová a úspěch rakouských barev završila čtvrtá Michaela Kirchgasserová.

Ze čtvrtého místa po prvním kole chtěla útočit Slovenka Veronika Zuzulová, ale z přemíry snahy v druhé jízdě chybovala a obsadila až 24. místo.

Stejně jako Záhrobská vypadly v prvním kole i Italka Manuela Mölggová, Rakušanka Nicole Hospová a rovněž vedoucí žena Světového poháru Lindsey Vonnová. "Měla jsem pocit, že jsem najela na upravenou část trati, lyže mi podklouzla a už jsem neměla šanci se z toho dostat," řekla Vonnová, která podle mezičasu jela na průběžné třetí místo. "První část jsem zvládla perfektně," dodala.

Slalom v Courchevelu se měl původně jet v sobotu, ale po nočním přívalu sněhu byl o den odložen a jel se dnes místo plánovaného obřího slalomu.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Courchevelu (Francie):
Ženy - slalom:
1. Schildová (Rak.) 1:42,64 (52,28+50,36), 2. Poutiainenová (Fin.) 1:44,51 (53,08+51,43), 3. Zettelová 1:44,83 (54,03+50,80), 4. Kirchgasserová (obě Rak.) 1:45,32 (54,22+51,10), 5. Mazeová (Slovin.) 1:46,24 (55,27+50,97), 6. Borssenová (Švéd.) 1:46,38 (54,78+51,60), 7. Noensová (Fr.) 1:46,53 (55,20+51,33), 8. Dürrová (Něm.) 1:46,65 (56,52+50,13), 9. Thalmannová (Rak.) 1:46,85 (55,72+51,13), 10. Worleyová (Fr.) 1:46,96 (55,87+51,09), ...Záhrobská, Smutná (obě ČR) nedokončily 1. kolo.
Průběžné pořadí SP (po 8 ze 40 závodů): 1. Vonnová (USA) 522 b., 2. Rebensburgová (Něm.) 286, 3. Görglová 269, 4. Fenningerová (obě Rak.) 263, 5. Schildová 224, 6. Mancusová (USA) 201, ...54. Záhrobská 20.
Průběžné pořadí slalomu (po 2 ze 10 závodů): 1. Schildová 200, 2. Poutiainenová 130, 3. Zettelová 105, 4. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 80, 5. Kirchgasseová 79, 6. Mazeová 67, ...21. Záhrobská 20.