Sjezd v Bormiu vyhrál Švýcar Defago před krajanem Küngem

BORMIO

Švýcar Didier Defago vyhrál dnešní sjezd Světového poháru v Bormiu. Připsal si tak svůj první triumf v SP od ledna 2009, kdy vyhrál v Kitzbühelu, a čtvrtý v kariéře. O 29 setin sekundy porazil krajana Patricka Künga, třetí dojel Rakušan Klaus Kröll.

Švýcarský lyžař Didier Defago

Défago, který byl v předchozích 12 závodech sezony nejlépe devátý při obřím slalomu v Alta Badii, si v Bormiu připsal do klasifikace SP více bodů než v celém dosavadním ročníku.

Pro švýcarské lyžování jde o první triumf v Bormiu od roku 1985, kdy v tomto italském resortu vyhrál Pirmin Zurbriggen.

"Vůbec jsem to nečekal. Letos jsem doufal ve stupně vítězů, ale na výhru jsem nemyslel. Je to pro mě hodně důležité," řekl Défago. "Loni jsem si při zranění prožíval těžké časy, nudil jsem se. O to více jsem se těšil sem do Bormia, kde se mi jezdí dobře," připomněl loňské přetržení vazů v koleně, kvůli kterému přišel o většinu sezony.

Poklonu mu složil i jeho švýcarský kolega Didier Cuche. "To, co Didier dokázal po takovém zranění, je neuvěřitelné. Mohu před ním pouze smeknout," uvedl Cuche, který dnes dojel osmý.

Šesté místo si vyjel Nor Aksel Lund Svindal, který se tak dostal do čela průběžné pořadí SP o 31 bodů před Rakušana Marcela Hirschera. Ten v Bormiu nestartoval.

Na průběžné páté místo v SP poskočil Američan Bode Miller, který se díky pátému času v Itálii stal novým lídrem hodnocení disciplíny. Dosud dvakrát druhý Švýcar Beat Feuz totiž závod nedokončil.

Kolotoč mužského Světového poháru bude pokračovat 5. ledna slalomem v Záhřebu.