Lyžařce Grohové v Miláně těsně unikly první body v sezóně

Sobotní sprinty Světového poháru v běhu na lyžích volnou technikou v Miláně vyhráli Švédka Ida Ingemarsdotterová a Nor Eirik Brandsdal. Čeští lyžaři neprošli kvalifikací. Nejblíže postupu byla Karolína Grohová, která obsadila 32. místo. Účast ve čtvrtfinále jí unikla o 25 setin sekundy.

Norský běžec na lyžích Eirik Brandsdal oslavuje triumf ve finále sprintu v Miláně.

Jednadvacetiletá reprezentantka tak přišla o šanci poprvé v sezoně bodovat. Na body ve Světovém poháru při čtyřech dosavadních startech dosáhla jen loni v lednu ve sprintu v Liberci.

Při neúčasti řady elitních závodníků, kteří dali po náročné Tour de Ski přednost odpočinku, vybojovala Ingemarsdotterová svůj první triumf ve Světovém poháru. Šestadvacetiletá Švédka ve finále porazil o dvě desetiny sekundy Američanku Kikkan Randallovou, která jako jedna z popředí Světového poháru v Itálii startovala. Díky zisku 80 bodů si upevnila průběžnou čtvrtou příčku a pojistila si vedení v celkové klasifikaci sprintu.

Brandsdal si doběhl v milánském parku pro druhé vítězství v kariéře, před rokem ovládl klasický sprint v estonském Otepää. Pětadvacetiletý lyžař odsunul ve finále na druhé místo o dvě desetiny Němce Josefa Wenzla.

Pohárové hodnocení sprintu dál vede Rus Alexej Petuchov, který dnes upadl v cílové rovince a skončil pátý.

V kvalifikaci mužů skončil Aleš Razým na 46. příčce, Dušan Kožíšek zaběhl 55. a Jan Bartoň 57. čas.