Sdruženář Churavý byl 22. ve Francii, znovu vyhrál Ital Pittin

CHAUX-NEUVE

Sdruženář Pavel Churavý obsadil 22. místo v sobotním závodě Světového poháru ve francouzském Chaux-Neuve a připsal si druhý nejlepší výsledek v sezoně. Do cíle doběhl 42 sekund za vítěznou trojicí, která kopírovala pořadí z pátečního závodu. Jen doběh byl tentokrát ještě těsnější, o vítězství Itala Alessandra Pittina před domácím olympijským vítězem Jasonem Lamym Chappuisem z Francie a Němcem Fabianem Riesslem rozhodl až fotofiniš.

Italský sdruženář Alessandro Pittin (vlevo) oslavuje vítězství v závodu SP v Chaux-Neuve. Za cílovou čárou leží těsně druhý Francouz Jason Lamy-Chappuis.

Churavý, jehož maximem v této sezoně je 19. místo z Ramsau, startoval sekundu před Pittinem, ale tempo prvního italského vítěze v historii SP neudržel a jednu pozici oproti skoku ztratil. Aleš Vodseďálek a Miroslav Dvořák do běžecké části nezasáhli. Po skoku byl Vodseďálek 33., Dvořák, který v pátek uzavíral bodovanou třicítku, se nepokusil vylepšit padesátou příčku.

Pittin navázal na páteční premiérové vítězství v kariéře, tentokrát se k triumfu vyšvihl až z 22. místa po skokanské části. Lamy Chapuis se do běžecké stopy vydal o 44 sekund dříve a cílovou čáru protnul ve shodném čase, i tak si upevnil vedení v SP. Riessle si zopakoval bronz s odstupem jediné desetiny sekundy, o dalších osm desetin zpět skončil v dramatickém finále Nor Mikko Kokslien. Vítěz skokanské části Haavard Klemetsen z Norska doběhl desátý.

Do třetice se sdruženáři představí ve Francii v neděli, páteční závod byl náhradou za zrušený SP v Zakopaném.

Závod SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie)