Rubriky:

Lyže a snowboard

Krýzl byl druhý ve slalomu Evropského poháru v Méribelu

16. ledna 2012 17:55 - MÉRIBEL

Den po čtyřiadvacáté pozici ve slalomu Světového poháru ve Wengenu si lyžař Kryštof Krýzl připsal své nejlepší umístění v Evropském poháru. Nejlepší český slalomář byl dnes druhý ve francouzském Méribelu.

Pětadvacetiletý Krýzl v dějišti olympijských her z roku 1992 nestačil pouze na Nora Trulse Johansena, za nímž v součtu dvou kol zaostal o 92 setin sekundy.

"Nor Johansen mi ujel už v prvním kole, podařila se mu spodní pasáž z krpálu do roviny, získal tam na mě devět desetinek. Ve druhém jsem ho malinko stáhnul, ale jen o setinky," citoval server iDnes.cz z tiskové zprávy Krýzla, jenž byl po prvním kole třetí.

"Druhé kolo bylo těžké, povrch zrádný, navrchu ledovaté, ale dole se to trochu propadalo. Přesto jsem neudělal zásadní chybu a celkově bomba, jsem spokojený," uvedl Krýzl, jenž má v tomto týdnu náročný program. Před nedělním slalomem v Kitzbühelu totiž ještě absolvuje ve středu a ve čtvrtek dva závody EP v Lenzerheide.

"Raději jsem takto v závodním tempu, tak mi to vyhovuje. I když v neděli po závodě mě trošku pobolívala záda, ale pracujeme na tom, abych se bolesti zbavil," dodal 29. muž hodnocení slalomu Světového poháru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard