Kowalczyková po sprintu v Moskvě vede Světový pohár běžkyň

MOSKVA

Polka Justyna Kowalczyková v Moskvě poprvé vyhrála městský sprint v běhu na lyžích a dostala se do čela Světového poháru. Na absentující norskou rivalku Marit Björgenovou má po dnešku náskok 38 bodů. Mužské finále na 1,5 kilometru volně vyhrál v mrazivé ruské metropoli při teplotách minus 16 stupňů Švéd Teodor Peterson. Češi nestartovali.

Polská běžkyně na lyžích Jusyna Kovalczyková vévodí světovému poháru.

Kowalczyková šla od začátku sebevědomě za šancí předstihnout Björgenovou. Od čtvrtfinále všechny běhy vyhrávala a v dramatickém finále předčila i dvě domácí závodnice. O milimetry porazila Natalii Korostělevovou, třetí byla Anastasia Docenková.

Za Petersonem obsadili při neúčasti řady běžců ze světové špičky další medailové příčky Nor Anders Gloeersen a Kanaďan Devon Kershaw. Lídrem SP je stále s velkým náskokem Švýcar Dario Cologna.