Lyže a snowboard

Kowalczyková po sprintu v Moskvě vede Světový pohár běžkyň

2. února 2012 15:19 - MOSKVA

Polka Justyna Kowalczyková v Moskvě poprvé vyhrála městský sprint v běhu na lyžích a dostala se do čela Světového poháru. Na absentující norskou rivalku Marit Björgenovou má po dnešku náskok 38 bodů. Mužské finále na 1,5 kilometru volně vyhrál v mrazivé ruské metropoli při teplotách minus 16 stupňů Švéd Teodor Peterson. Češi nestartovali.

Darko Bandič, ČTK/AP

Kowalczyková šla od začátku sebevědomě za šancí předstihnout Björgenovou. Od čtvrtfinále všechny běhy vyhrávala a v dramatickém finále předčila i dvě domácí závodnice. O milimetry porazila Natalii Korostělevovou, třetí byla Anastasia Docenková.

Za Petersonem obsadili při neúčasti řady běžců ze světové špičky další medailové příčky Nor Anders Gloeersen a Kanaďan Devon Kershaw. Lídrem SP je stále s velkým náskokem Švýcar Dario Cologna.