Biatlonista Šlesingr byl ve sprintu v Oslu čtrnáctý

OSLO

Nejlepší z českých biatlonistů ve sprintu Světového poháru v Oslu byl Michal Šlesingr na 14. místě. Bodovali také Ondřej Moravec na 18. a Zdeněk Vítek na 32. příčce. Pro první vítězství v kariéře si na desetikilometrové trati dojel Rus Jevgenij Garaničev.

Český biatlonista Michal Šlesingr

Šlesingr musel na jedno trestné kolo a do cíle doběhl se ztrátou jedné minuty a dvou vteřin na vítěze. Moravcovi s Vítkem k lepšímu umístění nepomohla ani bezchybná střelba. Zbývající čeští reprezentanti nebodovali - Jaroslav Soukup skončil na 50. a Tomáš Holubec na 64. místě.

Třiadvacetiletý Garaničev porazil o sedm desetin vteřiny mistra světa ve sprintu Arnda Peiffera z Německa, třetí skončil se ztrátou bezmála 12 vteřin Emil Hegle Svendsen. Norský biatlonista na druhé příčce průběžného pořadí SP snížil náskok Francouze Martina Fourcada, který dnes skončil na desátém místě, na deset bodů.

Garaničev triumfem navázal na dva týdny staré vystoupení z italské Anterselvy, kde ve sprintu skončil druhý, což pro něj byl dosavadní nejlepší výsledek v kariéře.