Kershaw si doběhl v ruské zimě pro první triumf v SP

RYBINSK

Kanadský lyžař Devon Kershaw vyhrál v Rybinsku závod Světového poháru na 15 km volnou technikou s hromadným startem. V mrazu, který dosahoval podle údajů mezinárodní federace FIS minus 17 stupňů Celsia, vybojoval ve finiši premiérový triumf v kariéře.

Devon Kershaw.

Oficiální hranice, při které se už nesmí závodit, je 18 stupňů pod nulou. Podle agentury DPA byla přitom v Rybinsku zima ještě o stupeň větší.

Čeští běžci v Rusku nestartovali, před další zastávkou Světového poháru v Novém Městě na Moravě mají o tomto víkendu na Vysočině domácí šampionát. V Rybinsku chyběla i řada dalších závodníků včetně nejlepší trojice průběžného pořadí Švýcara Daria Cologni, Nora Pettera Northuga a Švéda Marcuse Hellnera.

Kershaw dospurtoval s náskokem devíti desetin sekundy před domácím Iljou Černousovem, třetí skončil Němec Tobias Angerer. Devětadvacetiletý Kanaďan navázal na čtvrteční třetí příčku ze sprintu v Rybinsku a v hodnocení SP se výrazně přiblížil třetímu Hellnerovi.

Jeho maximem byla dosud tři třetí místa. Ve své životní sezóně ale vystoupil na stupně vítězů už potřetí, bronzovou příčku obsadil i v lednovém závodu na 15 km klasicky v Otepää za druhým Lukášem Bauerem.