Mancusová zastoupila Vonnovou a vyhrála super-G v Ga-Pa

Superobří slalom Světového poháru lyžařek v Garmisch-Partenkirchenu vyhrála americká favoritka, chybující Lindsey Vonnovou však zastoupila Julia Mancusová. Úřadující vicemistryně světa vyhrála poprvé v sezóně, Vonnová nicméně stále kraluje Světovému poháru i hodnocení disciplíny.

Hvězda rychlostních disciplín a dvojnásobná medailistka z olympiády ve Vancouveru Vonnová chtěla dnes načít šestou desítku vítězství v SP po sobotním triumfu ve sjezdu, ale musela několik minut čekat na startu kvůli zlomené tyči jedné z branek, což při teplotě minus 20 stupňů bylo hodně nepříjemné. Přesto horní pasáž sjela nejrychleji, ale po chybě zhruba v polovině závod nedokončila.

Do cíle nedojela americká hvězda vůbec podruhé v sezoně, předtím nebodovala jen při své nejslabší disciplíně prosincovém slalomu v Courchevelu. Navíc nevyužila šanci překonat rekordních 17 triumfů v super-G Rakušanky Renate Götschlové.

Mancusová porazila o 13 setin sekundy Rakušanku Annu Fenningerovou, která se v hodnocení super-G přiblížila Vonnové na 20 bodů. Třetí byla stejně jako v sobotním sjezdu Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Závod SP v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):
Ženy - super-G:
1. Mancusová (USA) 1:20,50, 2. Fenningerová (Rak.) -0,13, 3. Weiratherová (Licht.) -0,45, 4. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,55, 5. Curtoniová (It.) -0,79, 6. Marchandová-Arvierová (Fr.) -0,80, 7. Görglová (Rak.) -0,83, 8. Schnarfová (It.) -0,97, 9. Moserová (Rak.) a Merighettiová (It.) obě -1,07.
Průběžné pořadí SP (po 23 z 39 závodů): 1. Vonnová (USA) 1350, 2. Mazeová (Slovin.) 868, 3. Höflová-Rieschová 796, 4. Görglová 674, 5. Fenningerová 667, 6. Mancusová 607, ...70. Záhrobská (ČR) 46.
Průběžné pořadí super-G (po 5 ze 7 závodů): 1. Vonnová 313, 2. Fenningerová 293, 3. Mancusová 269, 4. Suterová (Švýc.) 226, 5. Höflová-Rieschová 185, 6. Görglová 173.