Rubriky:

Lyže a snowboard

Skokané skončili ve Willingenu šestí, Koudelka létal daleko

11. února 2012 18:38 - WILLINGEN

Čeští skokané na lyžích obsadili na Světovém poháru družstev ve Willingenu šesté místo. Roman Koudelka létal na úvod devítidenní takzvané Team Tour daleko a ve druhém kole si zapsal vůbec nejlepší výkon 141 metrů. Vyhráli Norové před Rakušany a domácími Němci.

 

Michael Dalder, Reuters

Čeští skokané drželi šesté místo už po prvním kole hlavně zásluhou Koudelky a Lukáše Hlavy, kteří skočili 139, respektive 138 metrů. Zatímco týmová jednička Koudelka si ještě polepšil, Hlava naopak hodně pohoršil a Jakub Janda s navrátilcem do reprezentačního áčka Antonínem Hájkem předvedli vyrovnané výkony. Hájek však skočil o třicet metrů méně než Koudelka.

Suverénní triumf Norů pojistil poslední muž na můstku Anders Bardal, druzí mistři světa a olympijští vítězové Rakušané s lídrem SP Andreasem Koflerem i druhým Gregorem Schlierenzauerem byli horší o 22,9 bodu. Před Čechy se dostali ještě Japonci a Slovinci.

Nejdelší lety dne předvedli shodným výsledkem 145,5 m Němec Severin Freund a Japonec Taku Takeuči.

V neděli je ve Willingenu na program závod jednotlivců, Team Tour o jackpot 100.000 eur obsahuje také soutěže v Klingenthalu a Oberstdorfu.

Závod družstev SP ve skocích na lyžích ve Willingenu:
1. Norsko (Fannemel, Velta, Sklett, Bardal) 999,2 b
2. Rakousko (Koch, Kofler, Morgenstern, Schlierenzauer) 976,3
3. Německo (Mechler, Wank, Freund, Freitag)963,7
4. Japonsko 961,8
5. Slovinsko 938
6. Česko (Janda, Hájek, Hlava, Koudelka) 902

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard