Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer štafetu v Novém Městě nepoběží, bude se léčit

12. února 2012 10:29 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Lukáš Bauer nenastoupí do dnešní štafery na 4x10 kilometrů v rámci Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Českou jedničku na trati nahradí Jiří Horčička. Trenér reprezentace Miroslav Petrásek čekal na dopolední vyjádření lékaře Martina Koldovského, který prohlédl Bauerovu bolavou patu a nedoporučil mu po sobotní klasické třicítce startovat.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Kouč Petrásek částečně s touto alternativou počítal, proto při sobotním losování zařadil Bauera na třetí úsek. Při bruslení ho totiž pata v tréninku tolik nelimitovala. "Po sobotní třicítce se stav jeho poraněné paty zhoršil. Noha mu otekla. Nyní budou řešit léčbu lékaři," řekl ČTK kouč Petrásek.

První úsek poběží Jiří Magál, klasika čeká také druhého Martina Jakše. Třetí úsek by měl místo Bauera běžet Horčička a čtvrtý Ondřej Horyna. Petrásek chtěl závodníky na posledních bruslařských úsecích prohodit, ale pravidla mu to neumožnila.

"Žádal jsem o výjimku, bylo by to pro nás výhodnější," řekl ČTK Petrásek. Důvodem je skutečnost, že podle předpokladů by Magál s Jakšem mohli českou štafetu přivézt do druhé předávky na předních pozicích a Horyna měl potvrdit, že do reprezentace patří. Bez tuzemské jedničky ale česká čtveřice nemá velkou šanci na úspěch. "Chtěl jsem, aby jeli co nejdéle vpředu," vysvětlil Petrásek.

Vasův běh takřka jistě padnul

Bauer se s otlačenou patou a mírným zánětem v ní potýká už skoro dva týdny a omezil kvůli tomu přípravu na jeden z vrcholů sezóny v Novém Městě na Moravě. Také začátkem příštího týdne bude běhat po doktorech, od pondělí do středy se mu bude věnovat Pavel Kolář. "Doufám, že z banálního problému nebude problém velký," věřil Petrásek.

Příští týden se totiž koná závod SP v polských Jakuszycích, kde by Bauer rád startoval, neboť v sobotu se tam jede jeho oblíbený závod na 15 km klasickou technikou intervalově. "Ale uvidíme samozřejmě, jak se to bude vyvíjet," řekl ČTK Bauerův manažer Martin Müller.

Takřka jistě padá možnost, že by Bauer jel v této sezóně slavný Vasův běh na 90 kilometrů klasicky, o čemž ještě nedávno vážně uvažoval.

Štafetový závod mužů začne na Vysočině ve 14:15.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard