Rubriky:

Lyže a snowboard

Rusové kralovali v závodu FIS Evropského poháru ve snowboardingu v Mariánských lázních

12. února 2012 19:10 - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Nedělní závod FIS Evropského poháru ve snowboardingu v Mariánských lázních ovládla reprezentace z Ruska. Ze žen se pak opět nejlépe umístila švýcarská závodnice Stefanie Müllerová.

 

Ondřej Kalmán

V nedělním závodu v paralelním slalomu se velmi dařilo ruské reprezentaci, která v kategorii mužů obsadila první čtyři pozice a připsala si cenné FIS body. Na prvním místě skončil Konstantin Shipilov, druhé místo získal Aleksey Zhivaev a třetí pozici pak vybojoval Denis Detkov. Ze žen se stejně jako v sobotním závodě nejlépe dařilo švýcarské závodnici Stefanii Müllerové.

České reprezentaci se bohužel vystoupení opět moc nevyvedlo. Snowboardistka Ester Ledecká  zajela oproti sobotě v osmifinálové jízdě lepší časy v duelu s rakušankou Tanjou Bruggerovou, ale ani to nestačilo na postup do bojů o medailové umístění. Petr Šindelář měl při kvalifikační jízdě menší kolizi a do osmifinále se také nedostal český reprezentant Albert Jelínek.

Dnešní finálové jízdy jednoznačně ovládla ruská reprezentace, která na skvěle připravené trati nedala ostatním jezdcům šanci. Byla zde opravdu velká konkurence a nebylo jednoduché se probojovat už do osmifinálových jízd. Mám velkou radost z realizovaného internetového streamingu, který si během víkendu pustilo skoro 2000 diváků. Chtěl bych také poděkovat divákům za návstěvu skiareálu v Mariánských lázních,“ uvedl místopředseda úseku snowboardingu SLČR Miroslav Schimmer.

Výsledky:
Muži:
Shipilov Konstantin (RUS)
Zhivaev Aleksey (RUS)
Detkov Denis (RUS)
Ženy:
Müller Stefanie (SUI)
Ernst Bernadette (AUT)
Czipf Rosa (GER)

Karel Vaněk

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard