Rubriky:

Lyže a snowboard

Superkombinaci žen v Soči zhatil sníh, glóbus má na dosah zase Vonnová

19. února 2012 09:42 - KRÁSNÁ POLJANA

Závěrečná superkombinace Světového poháru žen v Soči byla v neděli zrušena kvůli špatným podmínkám na trati, kterou se pořadatelům nepovedlo upravit po přívalech nového sněhu. Malý křišťálový glóbus v této disciplíně má na dosah potřetí za sebou Lindsey Vonnová, ale jisté prvenství ještě nemá.

 

Wolfgang Rattay , Reuters

Mezinárodní federace FIS se pokusí pro třetí superkombinaci najít náhradní termín. Podle agentury APA přichází v úvahu jen švédské Aare, kde jsou na programu 9. a 10. března obří slalom a slalom.

Američanka je po dvou odjetých superkombinacích v čele celkového pořadí se ziskem 180 bodů. Za ní následují Slovinka Tina Mazeová (125), Rakušanka Nicole Hospová (120) a Němka Maria Höflová-Rieschová (110).

Vonnová si už v sobotu v dějišti olympijských her v roce 2014 zajistila celkové prvenství v hodnocení sjezdu. Celkem má nyní ve sbírce třináct křišťálových globů - tři velké a deset malých.

"Zrušili to správně"

Zrušení superkombinace uvítala. "Rozhodli správně. Všechny jsme měly pocit, že by to nebylo bezpečné," uvedla Vonnová. Start závodu byl nejprve posunut, aby se mohlo na trati pracovat, ale nepomohlo to. "Bohužel se z toho sněhu nedal udělat žádný povrch," prohlásila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard