Rubriky:

Lyže a snowboard

Krýzl zajel druhý nejlepší výsledek v SP, ve slalomu v Bansku byl dvacátý

19. února 2012 16:01 - Bansko

Kryštof Krýzl obsadil v Bansku ve slalomu 20. místo a získal své druhé nejlepší umístění v letošní sezoně Světového poháru. „Dvacáté místo je super. Cítím, že tam jsou občas rezervy a dá se jet ještě rychleji,“ přiznává sebekriticky náš nejlepší sjezdař letošní sezony. Kryštof se v závodě blýsknul neskutečným vstupem do druhého kola, když byl na prvním mezičase nejrychlejší za všech závodníků. Postup do druhého kola bohužel tesně unikl Filipovi Trejbalovi na 33. místě.

 

ZOOM Agence

Český reprezentant Kryštof Krýzl startoval v této sezoně v devíti slalomech Světového poháru. Díky dvacátému místu z bulharského Banska si připsal už sedmé svěťákové body v této sezoně, což je pro českého sjezdaře skvělá bilance. K tomu stihnul přidat jestě další dvě bodovaná umístění z obřího slalomu a superkombinace a minimálně z hlediska pravidelnosti bodování ve Světovém poháru se dá mluvit o Kryštofově nejlepší sezoně. V průběžné klasifikaci slalomu v této sezoně patří Kryštofovi po úspěchu v Bansku třicáté místo.

Kryštof zde startoval do prvního kola s číslem 35 a po dojetí do cíle musel mít trochu nervy. Nakonec postupoval 28. nejrychlejším časem a od třicátého místa ho dělilo pouhých 5 setin. „Horní část jsem jel dobře, pak jsem trochu znejistěl, k tomu jsem ještě chytil kámen, kterých tam bylo víc. To bylo dost nepříjemný,“ hodnotil Kryštof první kolo slalomu, po kterém ztrácel 2 vteřiny a 42 setin. „Na vysledkové listině to bylo dost natěsněné a moje ztráta byla bohužel moc velká,“ věděl Kryštof. Stačilo mu na to však na postup.

Do druhého kola vstupoval jako třetí a měl proto výhodu nerozbité trati. „Měl jsem super pocit, ale asi to mohlo být ještě lepší. Vršek a prostředek byl skvělý, ale spodek jsem asi mohl jet rychleji. Tam jsem nechal pár desítek,“ tušil český sjezdař. A to ještě nevěděl, že na prvním mezičase ve druhém kole byl nejrychlejší ze všech závodníků. „Někteří tam v posledních dvaceti třiceti branách získávali neskutečně. Já jsem to tam měl nechat víc jet, škoda,“ zalitoval Kryštof Krýzl. Jeho čas 58,40 byl přesto ve druhém kole devátý nejrychlejší, po vyloučení Rakušana Matta dokonce osmý. Nejrychlejší Švéd Mattias Hargin byl rychlejší jen o 45 setin. Skvělá jízda ve druhém kole, přesně podle Kryštofova zvyku v této sezoně, stačila na posun na konečnou dvacátou příčku, což je pro českého reprezentanta druhý nejlepší výsledek ve Světovém poháru v letošní sezoně. Na vítězného Marcela Hirschera ztratil v součtu obou kol 2,79 setin vteřiny, na první desítku chybělo českému sjezdaři jen 96 setin.

Kryštof se vrátil i k obřímu slalomu z předchozího dne, kde bohužel nepostoupil druhého kola. „Jel jsem špatně. Hodně foukalo a nebylo vidět pod nohy. Dokonce to přede mnou zastavili. Já jsem nebyl schopný se s tím vypořádat a jel jsem prostě blbě. Trošku se s tím trápím,“ přiznává. „Musíme na tom zamakat. Na těch lyžích se úplně necítím. Ve slalomu jsem schopen řešit krizový situace, v tom obřím slalomu to zatím není ono,“ uzavírá Kryštof Krýzl.

SH/SLČR

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard