Rubriky:

Lyže a snowboard

Vítr nedovolil dokončit na MS v letech na lyžích ani jedno kolo

24. února 2012 20:28 - VIKERSUND

První den mistrovství světa v letech na lyžích v norském Vikersundu narušil vítr, který neumožnil odskákat ani jedno celé kolo ze dvou plánovaných. K dokončení alespoň poloviny dnešního plánu zbývaly pokusy pěti skokanů. Závod byl přeložen na sobotu, první kolo by mělo začít v 15:00 a skokané by měli absolvovat tři soutěžní lety.

 

Michael Dalder, Reuters

Dnes první kolo začalo s hodinovým zpožděním a bylo několikrát vinou silného větru přerušeno. Když už na věži zůstalo pouze pět skokanů, byla jury nucena další restart odkládat tak dlouho, až po více než hodině čekání nakonec soutěž ukončila a výsledky anulovala.

Skvěle se přitom v prvním kole předvedl nejlepší český skokan Roman Koudelka, který doletěl až do vzdálenosti 217 metrů a o pět a půl metru si vytvořil osobní rekord, který ale nemůže být oficiálně uznán. Průběžně byl na čtvrté pozici.

Jen o dvě místa za ním figuroval v době přerušení závodu Lukáš Hlava, který v nepříznivých povětrnostních podmínkách skočil 211,5 metru. Jakub Janda doletěl na 208,5 metru, Jan Matura předvedl 197,5.

"Mrzí mě to, protože i když kluci neměli top výkony i kvůli technickým chybám, výsledek na rozjetí nebyl špatnej," komentoval první den pro ČTK kouč reprezentace David Jiroutek. Chybělo prý pět minut a závod mohl být regulérní. "Ta fronta dorazila o chvíli dřív, pak už bylo nebezpečný chodit i pod stromy, aby se nerozlámaly," žertoval trenér. "Zítra ale bude nový den a kluci na tom budou psychicky dobře, skočili výborně," věřil.

Nejdál skočil domácí závodník Rune Velta, kterému rozhodčí naměřili 234 metrů. Závod byl přerušen po pokusu Kamila Stocha, kterého poryv větru srazil na 153,5 metru a Polák skok málem neustál.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard