Kvalifikací ve Val di Fiemme prošli Novák, Razýmová a Janatová

9. ledna 2021 12:38 - Val di Fiemme

Do vyřazovací části sprintu klasickou technikou v předposlední sedmé etapě Tour de Ski ve Val di Fiemme postoupili tři čeští lyžaři. V kvalifikaci z nich byl nejlepší Michal Novák, který obsadil 14. místo. Mezi ženami skončila třiadvacátá Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová obsadila 25. příčku.

ČR lyžařů Svaz, ČTK

Novák ztratil přes sedm sekund na italského sprinterského specialistu Federica Pellegrina, který byl v kvalifikaci nejrychlejší. Suverénní lídr Tour Rus Alexandr Bolšunov postoupil ze čtvrtého místa.

Razýmová, která je v průběžném pořadí Tour de Ski čtrnáctá, zaostala o téměř deset sekund za vítězkou kvalifikace Švédkou Linn Svahnovou. Vedoucí žena etapového závodu Američanka Jessie Digginsová byla osmá.

Vyřazovací jízdy začnou ve 13:05.

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.