Kvalifikací ve Val di Fiemme prošli Novák, Razýmová a Janatová

9. ledna 2021 12:38 - Val di Fiemme

Do vyřazovací části sprintu klasickou technikou v předposlední sedmé etapě Tour de Ski ve Val di Fiemme postoupili tři čeští lyžaři. V kvalifikaci z nich byl nejlepší Michal Novák, který obsadil 14. místo. Mezi ženami skončila třiadvacátá Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová obsadila 25. příčku.

 

ČR lyžařů Svaz, ČTK

Novák ztratil přes sedm sekund na italského sprinterského specialistu Federica Pellegrina, který byl v kvalifikaci nejrychlejší. Suverénní lídr Tour Rus Alexandr Bolšunov postoupil ze čtvrtého místa.

Razýmová, která je v průběžném pořadí Tour de Ski čtrnáctá, zaostala o téměř deset sekund za vítězkou kvalifikace Švédkou Linn Svahnovou. Vedoucí žena etapového závodu Američanka Jessie Digginsová byla osmá.

Vyřazovací jízdy začnou ve 13:05.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.