Českým Lyžařem století je skokan Jiří Raška

Zlatá a stříbrná medaile z olympijských her v Grenoblu z roku 1968 vynesly skokanovi na lyžích Jiřímu Raškovi ocenění Lyžař století v anketě vyhlášené Svazem lyžařů ČR. Výsledky hlasování odborníků svazoví představitelé zveřejnil dnes, v den stoletého výročí založení svazu v pražském Karolinu.

Český Lyžař století, Jiří Raška.

Za dvaašedesátiletým Raškou skončila v anketě na druhém místě čtyřnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Někdejší úspěchy českých skokanů zdůraznil i Pavel Ploc, který obsadil třetí místo.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů zůstala běžkyně na lyžích Květa Jeriová. Druhý český olympijský vítěz ze zimních her Aleš Valenta, král akrobatických skokanů ze Salt Lake City 2002, skončil pátý. Alpské lyžování reprezentuje šestá Olga Charvátová- Křížová a sedmá pozice patří mistru světa v běhu na lyžích z letošního února Martinu Koukalovi.

V anketě o českého Lyžaře století se objevilo celkem čtyřiadvacet jmen. Třiadvacátý byl například Bohumil Hanč, o místo před Bohumilem Zemanem.