Záhrobská sebrala mezi brankami další body

MADONNA DI CAMPIGLIO

V italské Madonně di Campiglio se české lyžařce Šárce Záhrobské daří. Ve středečním slalomu Světového poháru skončila patnáctá a podruhé za sebou bodovala. V úterý byla o příčku lepší. Záhrobská ve středu útočila z 25. pozice, první kolo se jí příliš nevydařilo a byla blízko vyřazení. Ve druhé jízdě si ale vše vynahradila.

Šárka Záhrobská mezi brankami.

V prvním kole Záhrobská udělala chybu ve střední pasáži. Ujela jí vnitřní lyže, na nohou se udržela jen s pomocí ruky, kterou se opřela o zem. Druhá jízda byla bezchybná. Česká lyžařka ji sebevědomě zvládla, zajela ji jako šestá nejrychlejší a celkově si polepšila o deset míst. V pořadí disciplíny SP se probojovala již na devátou příčku.

Petra Zakouřilová s Lucií Zikovou nedokončily první kolo.

Pärsonovou obrala Hospová

Závod se málem znovu stal kořistí Anji Pärsonové. Švédku, která v této sezóně suverénně kraluje nejtechničtější disciplíně, ale porazila Rakušanka Nicole Hospová. Odvedla jí tak porážku z úterního závodu, v němž se musela spokojit až s třetím místem. Na něm tentokrát stanula další Rakušanka Marlies Schildová.

"Neuvěřitelné. Opravdu neuvěřitelné. Hlavně to, že jsem porazila Anju," kroutila hlavou šťastná Hospová, která v úterý prohlásila, že Pärsonová je momentálně neporazitelná. "Povedlo se mi i druhé kolo, hlavně ve spodní pasáži. Nahoře jsem přece jen udělala pár chyb," svěřila se dvacetiletá Rakušanka.