Biatlon v Osrblie vyhrála Baillyová

Biatlonistka Zdenka Vejnarová získala v sobotním sprinterském závodu Světového poháru na 7,5 kilometru ve slovenském Osrblie jako jediná z českých reprezentantek body za umístění v první třicítce, do které se vešla poprvé v sezoně. Po bezchybné střelbě doběhla se ztrátou jedné minuty a 15 vteřin za vítěznou Francouzkou Sandrine Baillyovou na 22. místě.

Kateřina Holubcová skončila po dvou chybách na střelnici třiatřicátá, Irena Česneková chybila také dvakrát a doběhla na 43. místě. V nedělním stíhacím závodu nastoupí i Magda Rezlerová, která obsadila osmapadesátou pozici.

"Jelo se mi dobře, škoda ale dvou trestných kol," řekla ČTK Holubcová. Trať v Osrblie jí ale příliš nesedí, navíc dnes už byla po teplém počasí mnohem náročnější než v první soutěžní den. Své umístění pro nedělní závod považuje Holubcová za dobré; připomněla "stíhačku" z Hochfilzenu, kde začala na 52. pozici, a nakonec doběhla pátá.

Za vítěznou Baillyovou, která se dnes představila ve skvělé běžecké formě, skončily Němky Katja Beerová a Martina Glagowová. Dosud vedoucí závodnice SP Norka Liv Grete Poiréeová čtyřikrát chybila na střelnici a skončila až na 23. místě. V čele celkové klasifikace ji tak předstihla Glagowová, dnešní vítězka Baillyová se posunula na třetí místo.