Holubcová ve stíhačce desátá

OSRBLIE

Biatlonistka Kateřina Holubcová v neděli opět dokázala, že stíhací závody umí. Na závěr programu Světového poháru ve slovenském Osrblie se z 33. pozice po sprintu propracovala až na desáté místo a připsala si 26 bodů do hodnocení SP.

V něm jí nyní patří 22. místo, vedení se nově ujala Francouzka Sandrine Baillyová, jež po sprintu vyhrála v Osrblie i stíhačku.

Holubcové vyšla perfektně střelba a ani jednou neminula. Zdenka Vejnarová si oproti sobotě pohoršila o sedm míst, ale vysloužila si dva body za 29. příčku. Magda Rezlerová uzavírala výsledkovou listinu na 57. místě, když se na střelnicích odsoudila celkem k sedmi trestným kolečkům, Irena Česneková na start nenastoupila.

"Posledním závodem této série jsme si udělali náladu," řekl ČTK osobní trenér Holubcové Vlastimil Jakeš. "Katka se potřebovala chytit střelecky, což se jí jednoznačně povedlo a běh pak byl mnohem lepší," konstatoval.

Také Holubcová byla s výkonem spokojená. "Lyže mi jely dobře, o střelbě nemluvě," zhodnotila stíhací závod. Zároveň vyjádřila přesvědčení, že po Novém roce se dostaví i lepší výsledky.

Baillyová vybíhala na trať s půlminutovým předstihem před soupeřkami a i přes jednu minelu při střelbě přišla jen o minimum sekund náskoku. Druhá doběhla Olga Pylevová z Ruska, na třetím místě skončila Katrin Apelová z Německa, jež se na stupně vítězů propracovala z 16. místa po sprintu.

Série závodů Světového poháru pokračuje 7. ledna 2004 ve slovinské Pokljuce.

Výsledky:
Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Baillyová (Fr.)29:21,3 min. (1 trestné kolo)

Poirée podruhé vyhrál

Z výchozího pátého místa po sobotním sprintu se dnes vytáhl francouzský biatlonista Raphael Poirée až k vítězství ve stíhacím závodě Světového poháru na 12,5 kilometru. Ve slovenském Osrblie na střelnici sice jednou chybil, díky výborné běžecké formě se ale nakonec těšil z maximálního bodového zisku.

Největší posun však zaznamenal německý reprezentant Peter Sendel, který se díky vynikajícímu běhu a pouze jediné chybě při střelbě posunul z 15. místa na druhé. O překvapení se postaral slovenský reprezentant Pavol Hurajt, který ve finiši o jednu desetinu sekundy porazil vítěze sprintu Sergeje Rožkova z Ruska a obsadil třetí místo.

Nejlepší čeští reprezentanti neudrželi výchozí pozice. Po sprintu osmnáctý Petr Garabík skončil nakonec devětadvacátý a uhájil dva světové body. Tomáš Dostál klesl o šest míst na 35. pozici a Tomáš Holubec byl sedmačtyřicátý.

"Garabík podal solidní výkon a opět sbíral body. Závod se ale nepovedl Dostálovi, který musel obíhat navíc šest koleček a to je i při výborné běžecké formě příliš," zhodnotil závod trenér Milan Janoušek. Výkon českých reprezentantů v Osrblie ale zhodnotil jako stabilní, s tím, že forma všech šla postupně nahoru. "Je to příslib před dalšími závody," dodal.

Poirée vyhrál v Osrblie i čtvrteční vytrvalostní závod a ve slovenském středisku se posunul až na druhé místo v celkovém hodnocení. Výsledky: