Záhrobská proměnila pátý start v obřím slalomu v body

LIENZ

Česká lyžařka Šárka Záhrobská proměnila svůj pátý start v obřím slalomu Světového poháru v rakouském Lienzu ve tři body za 29. místo. Zlato si odváží domácí Nicole Hospová. Vedoucí lyžařka SP Švédka Anja Pärsonová nedojela.

Hospová tak v celkovém hodnocení Světového poháru snížila svou ztrátu na vedoucí Švédku Pärsonovou na 90 bodů. V hodnocení obřího slalomu ji však přeskočila o 30 bodů a s 260 body se stala vedoucí lyžařkou. Dvacetiletá Rakušanka zajela první část závodu časem 1 minuta 97 setin vteřiny. Ve druhé části pak časem 2:06,24 potvrdila své vítězství.

Druhá dojela její krajanka Renate Götschlová s časem 2:06,89 a třetí skončila Kanaďanka Kirsten Clarková se ztrátou necelé vteřiny. Švédka Pärsonová vede bodování Světového poháru s 510 body, následovaná Hospovou se 420. Třetí je Götschlová, která má na svém kontě 386 bodů.

Osmnáctiletá Záhrobská pravidelně boduje ve slalomu, v němž je průběžně na výborném devátém místě, obří slalom v SP však jela teprve popáté. Dosud nejlepšího výsledku v něm dosáhla 13. prosince v Alta Badii, kde skončila šestatřicátá.

V sobotním závodu se po prvním kole dělila o 29. místo se Švýcarkou Nadiou Stygerovou. Tuto pozici si udržela, i když ve druhé jízdě nikoho neporazila, protože Francouzka Laurence Lazierová jako jediná z elitní třicítky nedojela. Za vítěznou Hospovou Záhrobská zaostala o 4,42 sekundy.