Ackermann v Oberhofu popáté vyhrál závod SP

OBERHOF (Německo)

Ronny Ackermann vyhrál v Oberhofu další závod Světového poháru v severské kombinaci. Německý reprezentant se odrazil ke své páté výhře v šestém závodu sezóny ve skokanské části, které suverénně kraloval. V běhu na 15 kilometrů si před domácím publikem prvenství snadno pohlídal a celou cílovou rovinkou projel volně s vlajkou nad hlavou.

Druhý skončil Rakušan Felix Gottwald, sedmý po skoku, a na třetí místo se z pátého dostal Američan Todd Lodwick. Čtvrtý dojel Němec Christoph Bieler a na páté místo klesl Japonec Daito Takahaši, který předvedl druhý nejlepší skokanský výkon.

Český sdruženář Ladislav Rygl skončil díky čtvrtému běžeckému času devatenáctý. Po skoku figuroval až na 34. místě. Pavel Churavý při svém první startu v letošní sezoně mezi elitou byl třiatřicátý po skoku a do cíle běhu doběhl na 27. místě. "Kluci skákali špatně, škoda," řekl trenér Ladislav Rygl.

Světový pohár pokračuje v Německu, 2. ledna sprintem v Reit im Winklu a o dva dny později klasickým závodem v Schonachu.