Žonta vyřadil Jandu a pak porazil všechny

Dvěma solidními skoky do vzdálenosti 128 a 128,5 m vypálil slovinský skokan Peter Žonta rybník všem soupeřům v nedělním třetím díle Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku. Přemožitel Jakuba Jandy z prvního kola tak vzal vítězi předchozích dvou podniků Turné Noru Pettersenovi naději na zisk skokanského Grand Slamu.

Žonta figuroval po prvním kole, v němž porazil Jakuba Jandu o celých 17,5 m, na osmém místě se ztrátou necelých devíti bodů na vedoucího Martina Höllwartha z Rakouska. V součtu obou kol porazil o jedenáct bodů druhého Veliho-Mattiho Lindströma.

V čele průběžného pořadí Turné se udržel vítěz předchozích dvou závodů Pettersen, který byl dnes čtvrtý. Nor svůj náskok ještě zvýšil, protože druhý Rakušan Martin Höllwarth pokazil druhý skok a propadl se na páté místo.

Janda skočil v prvním kole 110,5 metru, což mu nestačilo na umístění v bodované třicítce. V konečném pořadí obsadil 46. místo.

Pettersen vstoupí do závěrečného závodu Turné čtyř můstků, který se uskuteční v úterý v Bischofshofenu, s náskokem 26,9 bodu před Höllwarthem. Na třetí místo se posunul Žonta, který zaostává o dalších 13,7 bodu. V průběžném pořadí Světového poháru vede Pettersen před Ahonenem.