Neumannová vyhrála i druhý závod po mateřské pauze

FALUN

Ve fantastické pohodě se vrátila do bílé stopy po mateřské přestávce česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. V úterý vyhrála strhujícím finišem ve švédském Falunu skiatlon na dvakrát 7,5 kilometru. Po prosincovém triumfu v Ramsau se tak radovala i ve druhém závodu Světového poháru, jehož se po návratu zúčastnila.

Neumannová za sebou ve Švédsku nechala Italku Gabriellu Paruzziovou a estonskou běžkyni Kristinu Šmigunovou. Ještě sto metrů před cílem byla ve hře o prvenství také další Italka Sabina Valbusaová, ta ovšem upadla a nakonec dokončila závod na čtvrtém místě.

Trojice sokyň měla pohodlný náskok před dalšími lyžařkami, a tak se mohla soustředit na sprinterský závěr. Strhující finiš předvedl Neumannová, která v závěru patnáctikilometrové trati doslova o špičku lyže předstihla Paruzziovou a Šmigunovou. Italka ztratila v cíli pouhých 0,2 vteřiny, Estonka 0,3.

Patnáctikilometrový skiatlon s hromadným startem byl rozdělen do dvou částí po 7,5 kilometrech. První část se jela klasicky, další pak volně. Po klasickém úvodu byla Neumannová na šestém místě, ve volné části již jasně dominovala.

Bauer se propadl z první příčky

Německý lyžař Tobias Angerer měl nejvíce sil v závěru třicetikilometrového skiatlonu mužů, který se jel v rámci Světového poháru také ve Falunu. První výhru v SP Angerer získal na trati závodu na dvakrát 15 kilometrů, napůl klasicky a bruslením, o pouhé tři desetiny vteřiny před Italem Pietrem Pillerem Cottrerem. Třetí skončil další Němec Jens Filbrich, který až díky fotofiniši porazil svého krajana Reného Sommerfeldta.

Z dvojice českých běžců se více dařilo Jiřímu Magálovi. Do cíle dojel šestnáctý a vyrovnal si osobní maximum, jehož poprvé dosáhl na sklonku minulého roku ve skiatlonu v Ramsau. Lukáš Bauer po klasické části vedl, i po přezutí lyží vyjel na trať první, ale v bruslení se propadl na konečné 19. místo.

Skiatlon 2x15 km, Falun - muži
1. Angerer (Něm.)1:19:01,8 hod.