Bauer skončil v estonském Otepää jedenáctý

OTEPÄÄ (Estonsko)

Závod Světového poháru na 30 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem v estonském Otepää vyhrál Nor Frode Estil. Druhý skončil o pouhých šest desetin vteřiny Estilův krajan Anders Aukland, třetí místo obsadil Rus Ivan Alypov. Český běžec na lyžích Lukáš Bauer doběhl jedenáctý, v čele průběžného pořadí se udržel Němec René Sommerfeldt.

Lyžaři na tratích Světového poháru

Estil si svoji třetí výhru ve Světovém poháru zajistil kilometr před cílem. Soupeřům poodjel a v cílové rovince odolal jejich ostrému finiši. Aukland za ním dojel o půl kroku. Za Alypovem obsadil čtvrté místo domácí favorit Andrus Veerpalu.

Na trati měl problém švédský závodník Mathias Fredriksson, který upadl. Ital Fulvio Valbusa musel měnit lyži, přesto nakonec dojel osmý.

54. Magál (ČR)36

Němka Claudia Künzelová si připsala na konto první vítězství v závodu Světového poháru běžkyň na lyžích. Pětadvacetiletá lyžařka doběhla v Otepää první v klasické patnáctce s hromadným startem.

Künzelová závod absolvovala za 41:02,2 minut a ve finiši porazila domácí Kristinu Šmigunovou o devět desetin vteřiny. Estonka si druhým místem upevnila pozici v čele průběžného pořadí SP. Třetí dojela norská závodnice Hilde Gjermundshaug Pedersenová.

České reprezentantky v Estonsku nestartovaly, jelikož se připravují na závody v Novém Městě na Moravě o příštím víkendu. Kateřina Neumannová se v celkovém pořadí SP udržela na 13. místě.