Skoky v Liberci vyhrál Ahonen, Janda devátý

Nakonec pouze jednokolový závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Liberci vyhrál Fin Janne Ahonen. Za sněžení a větru Ahonen skočil 127 metrů a získal 128,6 bodu. Druhý skončil loňský liberecký vítěz Thomas Morgenstern z Rakouska a třetí byl jeho krajan Martin Höllwarth. Český reprezentant Jakub Janda obsadil deváté místo.

Kombinace proměnlivého nárazového větru s mlhou způsobila, že byl první liberecký závod neúplný. Původně plánovaný start ve 13:45 byl odložen o tři čtvrtě hodiny.

Z můstku se poté sice spustilo několik předjezdců, ale rozhodčí začátek opět posunuli a rozhodli, že výsledky z prvního kola budou konečné. První kolo se začalo skákat z nájezdu číslo 13, ale po osmi závodnících jury rozhodla o zvýšení o jedno okno.

Do čela pořadí Ahonen

Ahonen se díky výhře dostal do čela průběžného pořadí Světového poháru o dva body před Sigurda Pettersena z Norska. Vítěz Turné čtyř můstků pod Ještěd nepřijel, stejně jako třeba německý A-tým včetně mistra světa v letech Svena Hannawalda a Martina Schmitta, Polák Adam Malysz nebo japonská výprava.

Neúčast špičky využili jen Janda a Matura

Slabšího startovního pole využili čeští skokani. Janda se dokázal psychicky uklidnit a v těžkých podmínkách přistál na značce 119,5 metru. Skončil devátý, což je jeho nejlepší výsledek sezony.

Do bodované třicítky se vešel z osmi českých zástupců i Jan Matura. Pro něj bylo devatenácté místo za skok dlouhý 109,5 metru nejlepším výsledkem v kariéře. Jan Mazoch skončil až na 42. místě.