SP sjezdařů vyhráli Rakušané Götschlová a Eberharter

VEYSONNAZ/CHAMONIX

Rakušané v sobotu ovládly sjezdovky Světového poháru. Závod žen ve švýcarském Veysonnaz vyhrála zkušená Renate Götschlová před krajankou Michaelou Dorfmeisterovou a Němkou Hilde Gergovou. Muži závodili ve francouzském Chamonix a tam pro změnu úřadoval už čtyřiatřicetiletý Stephan Eberharter.

Na čtvrtém místě skončila Američanka Kirsten Clarková a hned v závěsu se umístila její krajanka Caroline Laliveová. V čele Světového poháru zůstala Anja Pärsonová. Švédka dnes dokončila svůj první sjezd SP v kariéře. Obsadila nebodované 35. místo, na vítěznou Götschlovou ztratila 2,58 vteřiny.

Závod byl na začátku krátce přerušen, aby organizátoři upravili trať. Stalo se tak proto, že Švýcarka Martina Schildová a Francouzka Melanie Suchetová minuly stejnou branku. Obě závodnice dostaly šanci absolvovat sjezd ještě jednou.

78. Zakouřilová (ČR)25

V Chamonix byl nejlepší Stephan Eberharter, který slavil ve Světovém poháru šestadvacáté vítězství v kariéře, z toho patnácté ve sjezdu. Druhý skončil se ztrátou 31 setin sekundy Nor Lasse Kjus a po něm následovala šestice dalších Rakušanů v čele s mistrem světa Michaelem Walchhoferem.

"Ráno, když jsem byl na obhlídce trati, tak jsem si uvědomil, že je výhoda startovat jako první," líčil později Eberharter v cíli. "Sníh byl měkký a ve spodní pasáži vlhčí, což byla pro mě výhoda," mínil Rakušan.

V čele průběžného pořadí SP se udržel jeho krajan Hermann Maier, třebaže dnes dojel až třináctý. Jeho největší rival Kjus na něj díky dnešnímu druhému místu ztrácí už jen 17 bodů. Závod dokončil i Ondřej Bank. Český lyžař dojel na 69. místě se ztrátou 5,78 sekundy na Eberhartera.