Lyže a snowboard

Čepikov vyhrál po deseti letech závod SP biatlonistů

24. ledna 2004 17:15 - ANTERSELVA

Ruský biatlonista Sergej Čepikov ukončil v italské Anterselvě desetileté čekání na další vítězství ve Světovém poháru. Závodník, který naposledy triumfoval ve sprintu na deset kilometrů na olympijských hrách v Lillehammeru, v sobotu vyhrál na stejné trati o 21,4 vteřiny před druhým Janežem Maričem ze Slovinska. Třetí skončil německý biatlonista Ricco Gross.

Čepikov, který za šest dní oslaví 37. narozeniny, předvedl stejně jako druhý Slovinec bezchybnou střelbu a díky výbornému běžeckému výkonu oslavil šesté vítězství v kariéře.

Žádný z českých reprezentantů dnes v Anterselvě nebodoval. Petr Garabík doběhl s jedním trestným okruhem se ztrátou více než dvou minut na 49. místě, Jaroslav Soukup byl třiašedesátý. Tomáš Holubec minul čtyři terče a skončil až na 86. příčce.